AFTERMARKET KATALOG +90 224 410 00 54
Site Dili
AFTERMARKET
KATALOG

Kauçuk reçetesinin mühendislik malzemesi haline gelebilmesi için bazı kriterleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bunun için kauçuk reçeteye belirli bir basınç ve belirli bir sıcaklığın ideal süre boyunca uygulanması gerekir. Vulkanizasyon olarak tanımlanan bu proses sayesinde  gürültü ve titreşim problemlerine çözüm olabilecek komponentler ortaya çıkar. Aslında bundan önceki bütün prosesler vulkanizasyon prosesi için hazırlıktır. 

Hızlı bir şekilde kaliteli ürünler üretmek için yenilikçi üretim yöntemleri gerekir. Her ne kadar vulkanizasyon için gerekli olan temel parametreler enerji, zaman ve basınç olsa da; gelişen teknoloji sayesinde kalıp basıncı, kauçuk enjeksiyon süresi, kapama basıncı, bütün gözlerdeki ısı dağılımı gibi parametreler de kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Bu sayede vulkanizasyon prosesinin kararlılığı sağlanarak üründen beklenen özellikler kontrol altına alınmış olur. 

YAMAS olarak gelişen teknolojiyi sürekli takip ederek mevcut makine parkımızı müşteri beklentilerini karşılayacak şekilde geliştirmekteyiz.