AFTERMARKET KATALOG +90 224 410 00 54
Site Dili
AFTERMARKET
KATALOG

Ürün

Tasarım & Geliştirme: Teknolojinin gelişmesi takip edildiğinde, 20. yüzyılın sonunda bir proje yapmak için yıllar gerekliydi. Bu periyot 21. yüzyılın başlarında haftalara düştü. Pek çok fiziksel test devre dışı bırakıldı ve özellikle CAE nin geliştirme sürecine entegre edilmesiyle yeni proje süreci oldukça kısaldı.

Malzeme: Parçaların bulunduğu çevresel etkilerinin yanı sıra, ömrü boyunca maruz kalacağı yüklerin etkilerini de ele almak önemlidir. Burçlardaki NVH problemini ortadan kaldırmak için mekanik bilgiler tek başına yeterli değildir ve kimya bilgileri ile desteklenmelidir. Uygulama alanına ve sınır şartlarına göre malzeme seçimi çok önemlidir.

Proses: NVH problemlerine çözüm bulmak için kullanılan elastomer kökenli burçlar için teknolojik alt yapının yanı sıra proses kararlılığı da çok önemlidir. Metal şekillendirme, yüzey işlem, yapıştırıcı uygulama, vulkanizasyon, montaj dahil olmak üzere bir burç üretimi için gerekli olan bütün prosesler YAMAS bünyesinde mevcuttur. Bütün bu proseslerin birbiri ile olan uyumu mükemmel bir üretim için çok önemlidir.

Devamı...

Kalıp

Prototip Kalıp Üretimi: NVH alanındaki elastomer teknolojisinde temelde 3 kategoride kalıplama vardır. Kompresyon, transfer ve enjeksiyon. Ürüne ait geometri, kullanılan hamur içerisindeki bileşenler, üretim teknolojisi gibi koşullar göz önünde bulundurularak en uygun kalıp tasarımı yapılır.

Seri Kalıp Üretimi: Hamurun ortalama 150°C lerdeki kalıp içerisindeki akışını tasarlamak, kalıp içerisindeki akış sırasında türbülansı önlemek ve kavrulma gibi olası hataları da göz önünde bulundurmak bitmiş ürün üzerinde gözle görülemese bile ciddi olabilecek sonuçları vardır.

Devamı...

Test & Doğrulama

Test Yetenekleri: Parça tasarımı yaparken sadece ürüne odaklanmanın dışında, ürünün kullanım yeri ve etkileşimde olduğu komponentleri de göz önünde bulundurmak ve bu alanda bilgi sahibi olmak önemlidir.

Prototip: Elastomerlerin viskoelastik bir yapıya sahip olması nedeniyle diğer mühendislik malzemeleri gibi kolay bir malzeme modeli oluşturulmasını engellemektedir. Bu nedenle yapılan her FE analizin bir prototip üzerinden doğrulanması önemlidir.

Devamı...