AFTERMARKET KATALOG +90 224 410 00 54
Site Dili
AFTERMARKET
KATALOG

1996 yılında kurulmuş olan firmamız, 2002 yılana kadar saç şekillendirme ve talaşlı imalat parçalarının üretimini gerçekleştirmiştir. 2002 yılından sonra YAMAS binek ve hafif ticari araç süspansiyon sisteminin önemli parçası olan burçların (kauçuk-metal titreşim sönümleyici parçalar) üretimi gerçekleştirmektedir.
2023 yılı itibarı ile YAMAS ürün tasarımında çözüm ortaklığı sorumluluğu üstlenerek, “Kauçuk metal bağlantılı parçalar ve antivibrasyon elemanlarının tasarımı ve üretimi” olarak kapsamını genişletmiştir.

Otomotiv endüstrisinin önemli bir üretim merkezi olan Bursa’da Yamas Merkez ve Yamas Şube lokasyonlarında üretim gerçekleştirmektedir.
Yamas Merkez; Teknosab Organize Sanayi Taşpınar mahallesi 20.Cadde’de 20.000m² kapalı alan, 5.000 m² açık alanda,
Yamas Şube; Nilüfer Organize Sanayi 119.sokakta 3000m² kapalı alanda, toplamda 300’ü aşkın çalışanıyla üretimini gerçekleştirmektedir.
YAMAS üretimini gerçekleştirdiği OEM ürünlerini yurtdışı ve yurt içi müşterilerine sevk etmektedir. Yurt dışı müşterilerimiz Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında hizmet veren firmalardan oluşmaktadır.

YAMAS burç üretimini REACH tüzüğüne uygun olarak gerçekleştirmektedir. Müşterilerimizin bulunduğu ülkenin yasal yönetmeliklerine uygunluğunu taahhüt etmektedir.

Entegre bir üretim gerçekleştiren YAMAS; Kalıphane, metal şekillendirme, kumlama, yüzey işlem, yapıştırıcı uygulama, vulkanizasyon ve kaynak bölümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır.
Lazer Kesim, eksantrik pres, hidrolik pres ve sıvama presleri ile soğuk saç şekillendirme prosesleri gerçekleştirilmektedir. Soğuk saç şekillendirme sonrası parça tasarımına bağlı olarak otomatik kaynak prosesinde kaynak işlemi gerçekleştirilir. Yüzey temizleme işlemleri otomasyon hat ile uygulandıktan sonra, yapıştırıcı uygulama prosesleri otomatik ve manuel olarak detay malzemelere uygulanmaktadır.

Vulkanizasyon işlemleri, otomatik vulkanizasyon enjeksiyon presleri ve yarı otomatik vulkanizasyon preslerinde gerçekleştirilmektedir. Vulkanizasyon sonrası burç tasarımına bağlı olarak gerekli ise kalibre ve kapama presleri ile kalibre ve kapama işlemleri gerçekleştirilir.

YAMAS üretim gerçekleştirmeye yardımcı olacak;
Yardımcı tesisler; Kompresör dairesi, hava tankı, Kazan Dairesi, Jeneratör
Taşıma Kaynakları; Forklift, el lift, vinç, 
Bilgi ve iletişim teknolojisi; Yamas web sayfası, mail, telefon
Yazılım ve donanım; IFS, Siemens NX, Apex, Marc, Patran
Altyapılarını bünyesinde barındırmaktadır.

Müşteri memnuniyeti ve beklentilerini çalışma önceliği ve anlayışı olarak benimsemiş olan YAMAS müşterilerinin güven duygusu ve desteğiyle emin adımlarla büyümeye devam etmektedir., Gelişime açık yapısıyla her geçen gün kendini yenileyen ve geliştiren YAMAS, kalite ve sevkiyat performansıyla müşterilerine daima en iyi hizmeti vermek hedefindedir.